دسته‌بندی نشده

خرید کامپیوتر خانگی

خرید کامپیوتر خانگی  در خرید کامپیوتر خانگی مهمترین مسئله نیاز و انتظارات خریدار است. شما باید بدانید که چه انتظاراتی از سیستم دارید و چه تنظیماتی بر روی آن می خواهید اعمال کنید. تنوع گسترده ای از سخت افزارها با امکانات و ویژگی های متنوع وجود دارد که انتخاب را با مشکل روبرو می کند. آیا فقط می خواهید با کامپیوتر فیلم ببینید و وبگردی کنید یا برای پردازش های تخصصی و فوق سنگین گرافیکی، رندرهای سه بعدی حرفه ای، ویرایش و ادیت تخصصی، شبیه سازی و محاسبات سنگین به کامپیوتر نیاز دارید؟ برای خرید بهتر کامپیوتر خانگی در خدمت شما هستیم مانوک با سالها تجربه در خرید کامپیوترها و اسمبل بهترین اجناس در حال حاضر یکی از فروشنده های کامپیوتر اداری است.

در ادامه به موارد کلیدی تیتر وار اشاره میشود با ما باشید :

 • نرم افزارهای مورد استفاده شما
 • ساختار شبکه محلی شما
 • بودجه شما

انتخاب کامپیوتر با بودجه شما

هزینه موردی است که میتوان خرید درستی انجام داد قیمت به خودی خود یک تقسیم بندی سطحی می نماید و شما میتوانید بین مواردی که پول شما به آن میرسد انتخاب بهتری کنید.

بین 12 تا میلیون18

برای هر عدد

بین 8 تا 12 میلیون

برای هر عدد

زیر 8 میلیون

برای هر عدد

 •  بهترین سیستم خانگی

اگر هدفتان از خرید کامپیوتر رومیزی انجام بازی های ویدئویی است، کارت گرافیکی مورد نظر باید حداقل توان پردازشی و حافظه مورد نیاز برای بازی های مورد علاقه شما را داشته باشد. بنابر این مواردی را انتخاب کنید که واقعا به آنها نیاز دارید. به عنوان مثال تقریبا همه همراه موس و کیبورد فروخته می شوند، اما اگر لوازم قدیمی شما با کامپیوتر جدید همخوانی دارد نیازی به صرف هزینه بیشتر و خرید لوازم جدید ندارید. شما می توانید بخشی از یک سیستم را به دلخواه تغییر دهید یا برای پایین آمدن قیمت، قطعه ای را با قطعه دیگر عوض کنید. فقط به این نکته توجه کنید که انتخاب برخی قطعات باعث محدودیت در ارتقای مجموعه سیستم در آینده می شود.

در آخر به شما پیشنهاد میکنیم که در خرید کامپیوتر خانگی به موارد زیر توجه کنید:

 • مانیتور با کیفیت بخرید
 • کیس را دقیق انتخاب کنید
 • به مقدار حافظه دستگاه دقت کنید
 • مدت زمان گارانتی را در نظر داشته باشید
 • مانیتور با کیفیت بخرید: 

مهم ترین بخش در خرید و فروش کامپیوتر انتخاب صفحه نمایشگر یا مانیتور است. در گذشته مانیتورها بزرگ و سنگین بودند اما با گذش زمان و پیشرفت تکنولوژی مانیتورهای LCD و LED وارد بازار شدند. در مانیتورها توجه به کنتراست و مقدار ریفرش کردن صفحه از اصلی ترین نکات است. هرچه کنتراست بالاتر باشد میزان وضوح تصویر بیشتر است و Refresh Rate های کمتر از 5 میلی ثانیه باعث می شوند خستگی چشم کمتر شود.

 • کیس را دقیق انتخاب کنید:

در زمان خرید و فروش کامپیوتر برخی از افراد فقط به ظاهر دستگاه اهمیت می دهند و به دنبال زیبایی دستگاه هستند در صورتی که داخل کیس اهمیت بسیار بالایی دارد چون قطعه ای به نام مادربرد وجود دارد که یک برد الکترونیکی درون کیس است که همه قطعات به آن وصل می شوند یا از آن دستور می گیرند. شما می توانید برای دسترسی دقیق به اطلاعات مادربرد و میزان توانایی ساپورت آن مدل دقیق مادربرد را در سایت سازنده آن وارد کنید و به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

قطعه مهم دیگر درون کیس پردازنده یا CPU می باشد. ظرفیت پردازنده که فرکانس های مختلفی هم دارد مهم است و موقع خرید سیستم کامپیوتر باید به میزان فرکانس CPU مادربرد و هماهنگی این دو باهم توجه کنید.

 • به مقدار حافظه دقت کنید:

اگر شما قصد دارید برای ذخیره اطلاعات فضای کافی در اختیار داشته باشید باید به حجم هارد درایو توجه کنید. سرعت ذخیره کردن و بازخوانی اطلاعات روی هارد درایو در تعیین سرعت کامپیوتر نقش دارد. در خرید حافظه اصلی یا RAM هم این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه حافظه بیشتر باشد به این معنی است که سرعت کامپیوتر شما هم بیشتر خواهد شد.

 • مدت زمان گارانتی را در نظر داشته باشید:

یک کامپیوتر مناسب حداقل باید گارانتی یکساله داشته باشد. بیشتر محصولات تقلبی و بی کیفیت دارای گارانتی 90 روزه می باشند و بعد از این مدت کوتاه با خراب شدن هرقطعه باید هزینه تعویض را پرداخت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *