دسته‌بندی نشده

خرید سیستم مناسب کارهای گرافیکی

خرید سیستم مناسب کارهای گرافیکی این روزها به علت نوسانات قیمت دلار و ممنوعیت واردات کالاهای خارجی توسط بانک مرکزی به دلیل کنترل قیمت ارز و کمبود قطعات سخت افزاری تبدیل به یکی از دغدغه های مهم علاقه مندان به این نوع سیستم ها شده است. در این مقاله از وبسایت مانوک ما به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید سیستم مناسب برای کارهای گرافیکی سنگین انتخاب کنید. اگر گرافیست هستید حتما برای شما هم این اتفاق افتاده که در پروژه های سنگین گرافیکی، سیستم به اصطلاح نمیکشد یه بسیار کند عمل می کند. عوامل زیادی در این عملکرد سیستم دخیل هستند. ممکن است بعد از نصب نرم افزارهای گرافیکی فضای درایو ویندوز پر شده وعملکر سیستم را تحت تاثیر قرار دهد.

در ادامه این مقاله به موارد مهمی که در عملکرد بهتر سیستم های گرافیکی تاثیر گذارند اشاره می کنیم.

انتخاب کامپیوتر با بودجه شما

هزینه موردی است که میتوان خرید درستی انجام داد قیمت به خودی خود یک تقسیم بندی سطحی می نماید و شما میتوانید بین مواردی که پول شما به آن میرسد انتخاب بهتری کنید.

بین 12 تا میلیون18

برای هر عدد

بین 8 تا 12 میلیون

برای هر عدد

زیر 8 میلیون

برای هر عدد

  • مشخصات سیستم یا لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین

 هارد SSD 

پردازنده Intel

گرافیک Geforce 

حافظه RAM

 سیستم خنک کننده

  • هارد SSD

نداشتن فضای کافی درایوی که نرم افزارها روی آن نصب شده اند باعث کند شدن سیستم ویا عدم ذخیره اطلاعات روی آن درایو می شود. اگر با برنامه هایی مثل پریمیر یا افترافکت رد حال انجام کار باشید برای کارهای کوچکی که قبلا زمان کمی را صرف میکردید حالا باید ساعت ها زمان بگذارید. برای رفع این مشکل باید سیستمی را انتخاب کنید که به اندازه کافی حافظه داشته باشد و از هارد ssd پشتیبانی کند. با اضافه کردن هارد به سیستم سرعت انجام عملیات هم بالا میرود.

  • پردازنده Intel

نکته مهم دیگر برای داشتن سیستم مناسب کارهای گرافیکی پردازنده می باشد. در اینجا به شما پیشنهاد می شود که سیستمی را انتخاب کنید که پردازنده Intel و Core i7 داشته باشند. پردازنده های Core i7 نسل های مختلفی دراد که از یک شروع می شود و هرچه این عدد بیشتر باشد یعنی این پردازنده جدیدتر است.

  • گرافیک Geforce

بعد از هارد و پردازنده، گرافیک سیستم نیز مهم است. کارت های گرافیک هم دارای مدل ها و برندهای مختلفی هستند مثل AMD و Nvidia . گرافیک برای افرادی عاشق گیم هستند هم بسیار مهم است و به شما پیشنهاد می شود از کامپیوتر و لپ تاپ با گرافیک بالا استفاده کنید.

  • حافظه RAM

کارت حافظه یکی دیگر از قطعاتی می باشد که روی سرعت سیستم تاثیر می گذارد. RAM حافظه موقتی است که برای اجرای سریع برنامه ها کاربرد بسزایی دارد. زمانی که چند برنامه را بطور همزمان اجرا می کنید بسیار مهم است رم شما بالا باشد.

  • سیستم خنک کننده

سیستمی که برای کارهای گرافیکی استفاده می شود باید دارای فن خنک کننده خوبی باشد. وقتی که سیستم برای انجام کارهای گرافیکی مدت زمان زیادی روشن باشد باید یک فن خنک کننده قوی باشد تا پردازنده را خنک نگه دارد.

اگر شما بخواهید تمام آیتم هاییکه در این مقاله گفته شد را رعایت کنید قیمت هر کدام از قطعات با برندهای مختلف متفاوت است. با توجه به بالا رفتن قطعات لپ تاپ و کامپیوتر شما می تونید متناسب با بودجه خود سیستم مورد نیازتان را تهیه کنید. یا اگر شما سیستمی دارید میتوانی به جای خرید تمام قطعات همان سیستم خود را ارتقاء دهید و دیگر هزینه اضافی را پرداخت نکنید.

شما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که بطور کلی لپ تاپ مناسب انجام کارهای گرافیکی سنگین نمیباشد.

بر اساس این توضیحات و اینکه  سخت افزارهای برندهای مختلف دارای قیمت های متفاوتی نیز هستند، خرید سیستم مناسب کارهای گرافیکی وابسته به میزان هزینه ای است که مدنظر شما می باشد. ممکن است در  بازار امروز تهران خرید یک سیستم مناسب کارهای گرافیکی بین 20 تا 30 میلیون تومان آب بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *