دسته‌بندی نشده

تلفن سانترال

تلفن سانترال یکی از اساسی‌ترین بخش‌های هر مجموعه کاری به شمار می‌رود. بدون این سیستم، ارتباطات تلفنی با مشتریان، دچار مشکلات زیادی شده و حتی می توان گفت که تقریبا مختل می شوند. سانترال مانند یک شبکه مخابرات محلی عمل کرده و به خطوط تلفن مجموعه، نظم می دهد.در میان کاربران ایرانی، نام سانترال با پاناسونیک عجین شده است؛ به گونه ای که بسیاری از افراد، این مراکز را بدون نام Panasonic به رسمیت نمی شناسند. بدون شک پیشنهاد اول و آخر ما به شما، برای راه اندازی یک مرکز سانترال، استفاده از محصولات با کیفیت و با دوام شرکت پاناسونیک خواهد بود.

سیستم سانترال از اجزای متفاوتی تشکیل شده است. این مجموعه کمک می‌کند تا ارتباط بین کارمندان به‌وسیله‌ی تلفن برقرار شود. بدون اینکه برای هر نفر خط تلفنی مجزا تهیه شود و بدون اینکه هزینه‌ی قبض تلفن اضافی برای کارفرما ایجاد شود.

سیستم سانترال در حقیقت یک سیستم تلفن خصوصی در مکان مورد نظر می باشد. این سیستم از یک دستگاه مرکزی و تعدادی تلفن ویژه‌ی سانترال تشکیل میشود. دستگاه سانترال این قابلیت را دارد که یک یا چند خط تلفن رو به صورت ورودی دریافت کرده و اجازه‌ی استفاده از آن را به همه‌ی کارمندان بدهد. این قابلیت لزوم تهیه‌ی تعداد زیادی خط تلفن را از بین برده و خطوط تلفن موجود رو در اختیار همه‌ی اعضا میگذارد.

در سیستم تلفن سانترال یک ارتباط داخلی بین همه‌ی اعضای شرکت وجود دارد و کارمندان به‌راحتی می‌تونن با شماره‌گیری کد مربوط به هر شخص، با او تماس بگیرند. این قابلیت هزینه‌ی ارتباط بین کارمندان را به شدت کاهش داده و از اتلاف وقت و بی‌نظمی در مجموعه جلوگیری می‌کند.

سیستم سانترال، سیستمی انقلابی در ارتباطات درون سازمانی برای ادارات و مجموعه‌های کاری پر جمعیت می باشد.

انواع سیستم تلفن سانترال:

سیستم Multiline

سیستم تلفن سانترال Multiline برای شرکت‌ها و مجموعه‌های کاری کوچک طراحی شده‌ است. این سیستم در شرکت‌هایی که یک نفر مسئولیت جوابگویی تلفن را دارد به کار میرود. به این صورت که یک منشی تلفن را جواب میدهد و او تماس را به کارمند مورد نظر ارجاع میدهد. در این زمان گوشی روی میز کارمند زنگ خورده و تماس برقرار می شود.

یک سیستم سانترال Multiline توانایی برقراری ارتباط تعداد محدودی تلفن سانترال به یکدیگر را دارد و آنها را با شماره‌های تعریف‌شده به‌صورت خط 1 و خط 2 و… از هم جدا می‌کند. در زمان ارجاع تماس کافیست پاسخگوی تلفن دکمه‌ی خط کارمند مقصد را فشار دهد.

‌سیستم Multiline Dependability

سیستم تلفن سانترال Multiline Dependability سیستمی نسبتاً ساده با نصب و راه اندازی ساده است. این سیستم سانترال از یک دستگاه مرکزی تشکیل شده که بقیه‌ی تلفن‌ها به آن متصل میشوند. در این سیستم تمامی قابلیت‌های انواع دیگر وجود دارد به اضافه‌ی اینکه هر دستگاه تلفن می‌تواند خط تلفن مستقیم هم داشته باشد. در این سیستم سانترال هر دستگاه تلفنی که زنگ بخورد، چه تماس از خط مستقیم باشد و چه از سیستم سانترال، در صورت اشغال بودن آن دستگاه، تماس را به تلفن دیگری ارجاع میدهد. این سیستم برای مراکز پشتیبانی یا شرکت‌هایی که کارمندان زیادی دارند، مناسب است.

سیستم PBX

سیستم PBX در تلفن سانترال امکان پخش صدای از پیش تعیین شده و ساخت یک منو برای خدمت‌رسانی بهتر به مشتریان را ایجاد می‌کند. این سیستم برای نگه داشتن مشتری پشت خط تا زمانی که یک اپراتور برای پاسخگویی آزاد شود بسیار کاربردی میباشد. در این شرایط باید یک شماره‌ی مشخص را که در سیستم سانترال به تلفن مورد نظر اختصاص یافته، در ادامه‌ی شماره تلفن شرکت شماره‌گیری کنیم. در این حالت دستگاه سانترال که تماس را دریافت کرده به‌صورت خودکار تلفن را به شماره‌ی وارد شده، ارجاع میدهد.

سیستم تلفن سانترال تحت شبکه

این سیستم‌ها امکان اتصال به شبکه‌ی کامپیوتری مبتنی بر آدرس IP را دارند. به این صورت که تماس‌های تلفن دریافتی از شبکه‌ی تلفن را روی بستر شبکه به کارمند مورد نظر ارجاع میدهد. این دستگاه سانترال به‌دلیل استفاده از بستر شبکه‌ی کامپیوتری و عدم نیاز به کابل‌کشی اضافه‌ طرفداران زیادی دارد. علاوه بر امکان تماس صوتی بین کارمندان روی بستر شبکه، امکان برقراری تماس تصویری نیز در سیستم‌های سانترال تحت شبکه وجود دارد. این سیستم‌ها از دستگاه‌های تلفن متفاوتی استفاده می‌کنند. دارای ورودی شبکه هستند و توانایی ارسال و دریافت اطلاعات روی بستر شبکه را دارند.

سیستم سانترال با فراهم کردن امکانات و انواع کارایی ها، مشکلات بزرگ ارتباطات درون سازمانی رو برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برطرف کرده‌ است.

بزرگترین تولید کنندگان سیستم سانترال جهان شرکت‌های پاناسونیک، زیمنس، اریکسون و نورتل نتورکس هستند. محصولات این شرکت‌ها در اکثر کشورهای جهان در حال استفاده است.

برای دریافت مشاوره جهت خرید و نصب و راه اندازی سیستم سانترال با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *